PRINT & PACKAGING

چاپ و بسته‌بندی

از زمان پیدایش صنعت چاپ، یک ابزار صنعتی ,کارآمد در سطحی وسیع تر در اختیاربشر قرار گرفت تا ارتباطات خود را به شکل تازه ای گسترش دهد. امروزه این ارتباطات گستره وسیعی تری را شامل می شود. از ارتباطات بصری و طراحی گرافیک، تبلیغات محیطی بیرونی و درونی، چاپ روی سطوح و متریال های مختلف…مواردی هستند که بخشی از صنعت چاپ را تشکیل می دهند.

با فراگیر شدن اینترنت، پیش بینی کاهش استفاده از کاغذ و چاپ و نشر نه تنها کمتر نشد بلکه روند افزایشی نیز داشت. کاغذ به عنوان یکی از مواد اولیه مهم در صنعت چاپ از زمان های قدیم عنوان یک کالای ارزشمند، تلقی می شده و امروزه نه تنها اهمیت استفاده درست از این ماده ی اولیه چند برابر شده، بلکه ارزش تبدیل آن به کالایی مثل بسته بندی یا هر محصول چاپی دیگر نیز دو چندان شده است.

صنعت چاپ و بسته بندی به عنوان بدنه یک صنعت با قدمت جایگاه ویژه ای است که شاخه های مختلفی همگام با تکنولوژی و در جهت رفع نیازهای بازار از بدنه اصلی آن روییده است. ایده پردازی و طراحی گرافیک، بسته بندی، تکنیک های چاپ، در روند شکل گیری محصول نقش موثر و مستقیم در اقبال مخاطبان و افزایش فروش دارند. همین امر سبب شده است به مرور هر یک از این مراحل به صورت رشته آکادمیک تدریس و ترویج شوند تا رفع نیاز بازار فعلی و ارتقا کیفیت صنعت تداوم یابد .

چاپ و بسته بندی، بسته به نوع محصول نهایی، مراحل متعددی دارد. ولی فرآیند به طور کلی می توان به سه مرحله تقسیم شود : فرآیند های پیش از چاپ – فرآینده های حین چاپ – فرآیند های پس از چاپ

دپارتمان طراحی و چاپ شبرنگ با سابقه و تجربه دو دهه، اولین واحد شکل گرفته در این کانون بوده است. این دپارتمان با استفاده از طراحان زبده و خوش فکر، به خلق طرح هایی نو پرداخته و از خدمات چاپی با کیفیت و تنوع بالا، در کمترین زمان ممکن، با مناسب ترین نرخ، جهت رفع نیازهای مشتریان خود گامی موفق برداشته است.

نظارت فنی همکاران ما در تمام مراحل از ثبت سفارش تا تحویل، غیر از جلوگیری از اتلاف زمان، دغدغه هایی بسیاری را از شما رفع خواهد کرد.