با ویژگی های یکی از موثرترین هدایا تبلیغاتی آشنا شوید؟

با ویژگی های یکی از موثرترین هدایا تبلیغاتی آشنا شوید؟

با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و چالش های انتخاب و تهیه هدایای تبلیغاتی برای مشتریان مثل هرسال تکرار میشه و اگر تجربه نداشته باشید ممکنه بعدا از انتخابتون پشیمون بشید . قصد داریم یکی از بهترین و موثر ترین هدایای تبلیغاتی رو به شما معرفی کنیم و با مقایسه اش کنیم و ویژگی های مختلفش رو بررسی کنیم. تقویم رومیزی به هر شکلی در یک فضای اداری یا منزل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.گرافیک  اختصاصی و طراحی پیام مناسب می تونه این تقویم رومیزی رو تبدیل به یک هدیه چشم نواز و جذاب کنه، که هر کسی براحتی اون رو در معرض دید عموم قرار بده. حتما تجربه مواجهه با کارهای غیر زیبا رو داشتید؛ و سرانجام اونها رو همه می دونیم: می خوایم زودتر ازش خلاص بشیم برای همین یا ردش میکنیم به یکی دیگه یا   سطل زباله… پس یکی از مهمترین نکته های تقویم رومیزی زیبایی کلی کار هست. به غیر از زیبایی که ممکنه خیلی سلیقه ای و بحث برانگیز باشه، به سراغ سایر فاکتور های قابل بررسی میریم.

ویژگی های ارتباطی

پتانسیل ارتباطی تقویم رومیزی در کمترین حالت مثل یه بیلبورده شهریه. هزینه یک بیلبورد شهری برای یک ماه بسته به این که در کجای شهر قرارداره از چند ده میلیون شروع میشه و تا چند صد میلیون هم میرسه. زمان موثر برای دیده شدن پیام توسط بیننده به طور متوسط پنج ثانیه است در حالیکه تقویم رومیزی یک بیلبوردیه که در فاصله دو متری مخاطب اکران میشه ، با زمان موثری بسیار بیشتر حتما دیده میشه، چون جنبه ی کاربردی داره و در محیط کار یا زندگی مورد استفاده قرار میگیره و هر طرح به طور حتم یک ماه در مقابل دید هست در حالیکه طرح پایه یک سال در مقابل دید همگان هست.

حالا شما بین هزینه چند ده میلیونی بیلبورد برای یک ماه و تقویم رومیزی کدوم رو ترجیح می دید؟ فراموش نکنید مسئله خوبی و یا بدی بیلبورد نیست، مسئله مقایسه هزینه و فایده است. به هر حال بیلبورده ها هم کارکرد خودشون رو دارند و رسانه های مهمی هستند.ولی یه بیلبورد رومیزی زیبا، می تونه برای هرکسب کاری می تونه سفارشی تولید بشه و به دست مشتری فعلی یا آتی خودش برسه و یه ارتباط حداقل یک ساله رو حفظ کنه.

حالا شما بین هزینه چند ده میلیونی بیلبورد برای یک ماه و تقویم رومیزی کدوم رو ترجیح می دید؟

شاید شما از اون دسته افراد باشید که به دنبال یه تقویم رومیزی فانتزی باشید. ما مدل های زیادی رو امتحان کردیم و نتیجه گرفتیم که جنبه کاربردی و فرم ایستایی تقویم بسیار مهم تر از جنبه های فانتزی اون هست و اصلا نباید این دو رو خیلی دستکاری کرد چون ممکنه علاوه بر صدمه دیدن هر دو جنبه کاربردی و ایستایی براحتی ممکنه هزینه های تولید افزایش پیدا کنه بدون اینکه میزان اثرگزاری اش تغییر چشم گیری داشته باشه. بهتره اگر تقویم رومیزی فانتزی می خواید، بر روی طراحی گرافیکی طرح ها تمرکز کنید. یادتون نره ۲۵ فضای مناسب برای طراحی پیام دارید که می تونه به روش های خلاقانه ، مخاطبان رو جذب کنه.

تقویم رومیزی یادداشت دار میتونه یه پیشنهاد دیگربرای افزایش جنبه کاربردیه تقویم باشه که این رو هم باید از نظر سلیقه خودتون و هم از نظر مشتریانتون بسنجید.همین طور استفاده از متریال های مختلف در ساخت پایه تقویم رومیزی هم گزینه ی دیگری هست و بدیهی ست، این فاکتور ها همانطور که هزینه ها رو تغییر میدن، روی سطح کیفی کار هم تاثیر مستقیم دارند.

فرآیند چاپ اختصاصی تقویم رومیزی ، مثل هر فرآیند تولیدی زمان خاص خودش رو می طلبه ، بهتره در اسرع وقت سفارش تون رو ثبت کنید. فراموش نکنید فرآنید طراحی ، تولید و توزیع . سه حلقه مهم اند که اگر زمان مناسب در اختیارشون نباشه ممکنه با مشکلاتی مواجه بشید. ولی جای نگرانی نیست ما راهکارهایی رو برای رسیدن به نتایج بهتر در نظر گرفتیم، شما می تونید همین الان تقویم رومیزی سال۱۳۹۹ رو به صورت اینترنتی و با چند کلیک ساده از همین جا سفارش بدید.

آیا تقویم رومیزی در دنیای دیجیتال امروز جایی دارد ؟

ممکنه شما جزو کسانی باشید که در ذهنتون به این سوال جواب منفی میدن. ولی صبر کنید، در دهه ی ۸۰ میلادی با گسترش سیستم های کامپیوتری و اینترنت پیش بینی میشد که بزودی استفاده از کاغذ و چاپ به حداقل برسه و سامانه های دیجیتالی فراگیر بشن ، ولی اتفاقی که افتاد نه تنها کاهش مصرف نبود بلکه مصرف چند برابر شد. در دنیای دیجیتال، به چاپ بیش از گذشته اهمیت داده شد و هنوز هم ادامه دارد. ارزش گذاری این قضیه خیلی به بحث ما ارتباطی نداره ولی میشه نتیجه گیری کرد که رسانه های چاپی هیچ وقت جایگزین نخواهند شد بلکه در بهترین حالت بهینه تر مصرف می شوند. یکی از کارکردهای این محصول دقیقا همین است. فرآوری کاغذ به یک محصول کاربردی، جذاب و زیبا که جنبه تبلیغی و ارتباطی را هم دارد.

ویژگی های فیزیکی

این طراحی تقویم رومیزی که امروز بهش رسیدیم ، حاصل آزمون ها و خطاهای زیادیه،  و افراد مختلف با سلایق و نظرات مختلف روش نظر دادن و الان تقریبا در بهترین فرم خودشه .از نظر ابعاد و اندازه، یه سایز بسیار مناسبه ، نه کوچیکه ، نه بزرگ بنابراین دید خوبی داره ، فضای زیادی نمیگیره . در فرآیند تولیدش هم پرتی کاغذ نداره.پایه اش محکمه و ایستایی مناسبی داره، لایه ی محافظ سلفونی هم  تمیزی دائمی اش رو تضمین میکنه. با این حال اگر بحث بودجه مطرحه می شه از پایه ساده مقوایی هم استفاده کرد. که البته پیشنهاد نمیشه. استفاده از چاپ افست رنگی ، گستره ی وسیعی از خلاقیت رو در اختیار طراح قرار میده و طراح میتونه از سبک های بصری مختلفی استفاده کنه.این تقویم رومیزی ۲۵ جایگاه برای انتقال پیام و طرح داره . هرماه دو طرح که میشه کلا ۲۴ طرح بعلاوه یک پایه دو طرفه .

نکاتی در باره طراحی تقویم رومیزی

۱- برای شروع طراحی تقویم رومیزی می تونید از قالب هایی که براتون آماده کردیم استفاده کنید و به نکاتی که در قالب ها ذکر شده حتما توجه کنید.

۲- ایجاد تعادل بین بودجه و آنچه که مد نظر دارید مهم است . بهترین ایده ها و طرح ها اگر اجرای درستی نداشته باشن ممکنه منجر به یک فاجعه بشن که کلی زمان و هزینه رو بیهوده به هدر میدن.گرافیست های حرفه ای و با تجربه می دونند از چه رنگ هایی و با چه درصدهایی استفاده کنن، تا هم طرحشون جذاب بشه با کمترین خطای چاپی ، تولید بشه . به هر دلیلی اگر به طراح تون دسترسی ندارید، یا طراحی گرافیکی خاصی مد نظرتون هست می تونید از خدمات طراحی ما استفاده کنید.

۳- به مخاطب خود اهمیت بدهید و آنها را در نظر بگیرید. کسانی که قرار هست از تقویم شما استفاده کنند رو تصور کنید، چه چیزهایی ممکنه براشون مهم و جذاب باشه یا برعکس. در برخی اصناف حروف ریز و ابعاد کوچک مقبول نیستند و در برخی مشاغل ظرافت طرح از اصول اولیه است. تقویم رومیزی یادداشت دار ممکنه برای بعضی ها خوب باشه  ولی برای بعضی ها اصلا کارایی نداشته باشه. چه مواردی برای شخص شما به عنوان صاحب کسب و کار مهم هست ؟ اولویت های خودتون رو بررسی کنید، بهتره ابتدا بنویسید و انتخاب کنید. هر قدر شفاف تر فکر کنید سریعتر به طرح دلخواه تون میرسید.

۴- روی فضای های مشخصی بر روی تقویم رومیزی می تونید محصولات ، سرویس ها و خدمات و یا پروژه هایی که تا به حال اجرا شده رو معرفی کنید. مزیت رقابتی و پشتیبانی و … کلی مطلب دیگه که خود شما به عنوان صاحب کسب و کار بهتر می دونید. ولی اصل جذابیت فراموش نشه. می تونید برای معرفی فرهنگ سازمانی تون از جملات انگیزشی یا مدیریت زمان و بهره وری استفاده کنید. این طوری فرهنگ سازمانی تون رو هم در بین همکاران و هم تیمی ها توسعه و ترویج می دید و هم در طول زمان یادآوری می کنید. هم این فرهنگ سازمانی ر رو به مخاطبان بیرون از سازمان معرفی می کنید.

در این مدل تقویم رومیزی، ۲۴ فضای اختصاصی برای ارائه پیام تبلیغاتی تون دارید . این پیام ها می تونه ، معرفی و توضیحات محصولات یا خدمات شما باشه. تجربه نشون داده پیام های آموزشی و نحوه استفاده و یا پیام های انگیزشی هم می تونه بسیار تاثیر گذار باشه. به وسیله تقویم رومیزی فرهنگ سازمانی تون رو در داخل شرکت تقویت می کنید و در بین مخاطبان و مشتریانتون ترویج می کنید . هریک از این نوع پیام ها معرف جنبه خاصی از شرکت یا کسب و کار شماست و می تونه برای مخاطب همزمان کاربردی و جذاب باشه.

کل فرآیند رو در نظر بگیرید : از طراحی تا توزیع

به هرحال تقویم رومیزی فانتزی یا ساده ، یادداشت دار یا بدون یادداشت، لاکچری یا … باید زیبا ،کارآمد و موثر باشه. بخشی از این موارد رو با تصمیم شما حاصل میشه و نیمی دیگر توسط  مخاطبان و کاربران نهایی . غیر از ایده پردازی و طراحی باید به فکر توزیع هم باشید.از ایده پردازی و طراحی گرافیک تا لحظه تحویل کار مراحل زیادی هست که هریک زمان استانداری رو لازم دارند. نباید کلی زمان روی ایده پردازی و طراحی تلف کنید بعد انتظار یک معجزه در تولید داشته باشید.

ما برای اینکه این زمان رو مدیریت کنید، امکان خرید اینترنتی تقویم رومیزی ۹۹ رو با امکان ثبت سفارش آنلاین براتون فعال کردیم. کافیه یه ثبت نام خیلی کوتاه داشته باشید، تا یه کار سفارشی و اختصاصی تحویل بگیرید.

(1) Comments

دیدگاهتان را بنویسید