پرداخت هزینه با اسکن صورت در شعبه کی اف سی چین

 
پرداخت هزینه با اسکن صورت در شعبه کی اف سی چین


ام بی ای نیوز: فروشگاه مفهومی جدید کی اف سی در چین بر روی غذا های سالم تر از قبیل سالاد ها،  آب میوه های تازه و مرغ کبابی تاکید می کند. فناوری مدرن نیز در این استراتژی نقش دارد و رستوران اولین جایی است که با استفاده از فناوری تشخیص چهره یک سیستم پرداخت هزینه چینی جدید را می پذیرد.
رستوران مفهومی فوق به نام "KPRO"، واقع در هانگژو، شهری در شرق چین، است که زادگاه گروه فناوری بزرگ چینی، علی بابا، نیز به شمار می رود. خدمات پرداخت پول وابسته به علی بابا، موسوم به "Alipay"، خالق یک فناوری تازه به اسم "Smile to Pay" است که با اسکن کردن چهره های افراد مختلف، پرداخت هزینه توسط آن ها را می پذیرد. در ویدیوی زیر طرز عملکرد این سیستم نشان داده می شود. در این ویدیو یک زن با آرایش غلیظ یا استفاده از کلاه گیس حجیم با موی چتری بلوند، قدرت تشخیص برنامه را امتحان می کند. اشخاص حین اسکن شدن چهره های خود شماره تلفن های هوشمند خود را نیز وارد می کنند. به گفته Alipay، این فناوری کلاهبرداری از طریق نگه داشتن یک عکس از چهره دیگران به جای چهره خود فرد را تشخیص می دهد اما خدمت فوق مدعی جبران تلفات در صورت سرقت هویت نیز هست.

چین در حوزه سیستم های پرداخت دیجیتال و موبایل، از طریق "Tencent Holdings’ WeChat Pay" و Alipay محصول "Alibaba Affiliate Ant Financial" پیشگام بوده است. شرکت های بزرگ چینی فعال در عرصه فناوری نیز بر سر نرم افزار تشخیص چهره با یکدیگر رقابت می کنند؛ غول جستجوی اینترنتی، Baidu، ماه گذشته خبر داد که مشغول آزمایش نرم افزار تشخیص چهره خود برای کارکنان در یک فرودگاه بیجینگ است.
Yum Brands، شرکت مادر کی اف سی، سال گذشته شعبه خود را در چین را به حال خویش رها کرد. شرکت تازه تاسیس "Yum" چین به طور تجربی می خواهد برآوردی از آینده طبقه متوسط چین را به دست آورد. در یک فروشگاه مفهومی Pizza Hut در شانگهای به نام "ph+"، یک ربات مهمانان را در مسیر رسیدن به میز هایشان همراهی می کند.

درباره ما
خدمات
ارتباط با ما
تهران، خیابان کریمخان، میدان سنایی، پلاک 43، طبقه دوم، واحد 4
تلفن :
  • 88831193- 021
  • 021-88322706
  • 021-88322707
ایمیل : info@shabrang.net
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت شبرنگ نگار پویا می باشد.